Bu Ayki Bilgi Güvenliği Sohbeti 27 Nisan 2022 Tarihinde Gerçekleştirilecektir.
23 Nisan 2022
Bilgi Güvenliği Derneği Elazığ İl Temsilciliği Kuruldu.
5 Haziran 2023

Bilgi Güvenliği Derneği Eskişehir İl Temsilciliği Kuruldu!

Eskişehir Gazete – Soner Güncan

Genel Merkezi Ankara’ da bulunan ve 2007 yılından bu güne birçok projeye imza atan dernek; bireysel ve kurumsal üyeleri ile dikkat çekiyor. Siber güvenlik konusunda yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Bilgi Güvenliği Derneği’ nin başkanlığını RTÜK üyesi Sayın Taha Yücel yapıyor.

Yönetim ve Denetim kurulunda; Cumhurbaşkanlığı, Tobb Etü, Turkcell, Btk, Savunma Sanayi Başkanlığı, Türk Telekom, Vodafone, Havelsan, Aselsan, Bgd, Türknet, Enerji Bakanlığının temsilcilerinin bulunduğu dernek, 2007 den bu yana başta Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile de çalışmalar yürütüyor. Gazi Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ, TOBB’ nin katılımları ile de akademik anlamda daha da güçlenen dernek ilk kez yurt içinde bir temsilcilik açmış bulunuyor.

İl Temsilcisi Fatih Sert tarafından gerçekleştirilen ilk toplantıda yönetim kurulu oluşturuldu.

Değişen dünyada iletişimin öneminden bahseden Fatih Sert ‘’ Çağın gerektirdiği teknolojiyi yakalamak, gündem belirlemek, teknolojik hamleleri ulusal manada gerçekleştirmek kadar bu değerlerin güvenliğini sağlamak da gerekmektedir’’ dedi. Yaptığı açıklamada; Kamu Kurum kuruluşlarının bilgi güvenliği ve kişisel verilerin korunması çok önemli. Bilgi Güvenliği Derneği aracılığı ile güvenlik uzmanları yetiştirme ve Kamu Kurum kuruluşları kadar vatandaşlarımızın bilgilendirilmesine de önem vereceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

Toplantıya RTÜK üyesi ve Bilgi Güvenliği Derneği Genel Başkanı Taha Yücel ve Dernek Genel Sekreteri Prof.Dr. Mustafa Alkan çevrim içi katılım sağladı.

Genel Başkan YÜCEL ‘’BGD köklü bir dernek. 2007 yılında kurulan derneğimiz, bugüne kadar birçok uluslar arası organizasyonlara imza attı. Ve ilk kez bir temsilcilik açtık. Hayırlı olsun. Eskişehir’de yapacağınız hizmetler, başka temsilciliklerin kurulmasına da vesile olacaktır. Bu sebeple Eskişehir İl Temsilciliğini çok önemsiyoruz. Yönetim Kurulumuz da bu açılış sebebi ile çok heyecanlı. Önümüzdeki süreçte yönetim toplantımızı Eskişehir’ de yapmayı planlıyoruz. Çalışmalarınızın daima arkasında olacağız. Siber Güvenlik alanında Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ile ortak projeler yapmaya devam edeceğiz. Yakın tarihte Kalkınma Ajansı ile Ankara’ da Siber Güvenlik konferansını  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ nde gerçekleştirdik. Birbirinden değerli hocalarımız, öğrencilerle bir araya geldi. Bu tür organizasyonları Eskişehir’ de de gerçekleştireceğiz. Eskişehir gücümüze güç katacak’’ dedi.

Halen Gazi Üniversitesi’nde Öğretim Üyeliği yapan Genel Sekreter Prof. Dr Mustafa Alkan ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi. ‘’ Yıllar evvel başlattığımız çalışmalarımızı 2007 yılında Bilgi Güvenliği Derneğini kurarak kurumsal bir yapıya taşıdık. uluslar arası birçok etkinlik düzenledik. Siber Güvenlik konusunda farkındalık oluşturacak çalışmalarımız oldu. Ulaştırma Bakanlığımız ile yakın çalışma içerisinde birçok projeyi hayata geçirdik. Başta Türkiye’nin Siber Güvenlik strateji belgesi ve eylem planını olmak üzere siber güvenlik faaliyetlerinde aktif rol aldık. Gelinen noktada birçok kamu kurum ve kuruluşu, üniversitelerimiz, sektör kurluşlarımız ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Tüm bu faaliyetlerin yanı sıra Eskişehir’ de il Temsilciliğinin açılmasını çok önemsiyoruz. Hepinize başarılar diliyorum’’

İl Temsilcisi Fatih Sert toplantıda Yönetim Kurulu arkadaşlarına başarılar diledi.

İl Temsilciliği yönetim kurulu şu şekilde oluşturuldu:

Başkan Fatih Sert

Genel Sekreter Mehmet Serkan Taştan

Bilim Kurulu Akademik işler Sorumlusu Özlem Ağan

Dernek İdari İşler Ahmet Berberler

Kamu Kurumsal İşler Murat Aslan

Sektörel İşler Sorumlusu Tekin Büyükkaya

Sosyal İşler Ve Etkinlikler Sorumlusu Zehra Gürbüz

Muhasip Mustafa Özsoy

Medya ve İletişim Sorumlusu Soner Güncan

Kaynakça: Tıklayınız!